ÖZGEÇMİŞ
Orjinal Resim

Aslen Nevşehirli olan Adnan Köşker, 1962 yılında Ankara'da doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra, Lise tahsilini ise Yalova Lisesi'nde tamamlamıştır. 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanarak hem ticari hayatını, hem de üniversite hayatını birlikte yürütmüştür.

1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Adnan Köşker, daha sonra iş hayatındaki başarı ivmesini de yükseltmiştir. Gebze'de AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve ilçe teşkilatının ilk kurulduğunda da AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2004 yerel seçimlerinin ardından Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapmıştır.

29 Mart 2009 Mahalli seçimlerinde AK PARTİ' den GEBZE Belediye Başkanı olan Adnan Köşker, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de yeniden Gebze Belediye Başkanlığı'na seçilmiş bulunmaktadır.

Endüstri Mühendisi olan Adnan Köşker, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

 


E-BELEDİYE HİZMETLERİMİZ
E-Belediye Hizmetlerimiz ile Online İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz.
Bilgi Edinme
Hava Durumu
Stratejik Planlama
Doküman Yönetimi
Hizmet Standartları
ÇALIŞMALARIMIZDAN HABERDAR OLUN
Belediyemizin çalışmalarından
haberdar olmak için
bilgilerinizi bizimle paylaşın.
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
BELEDİYEMİZ İLETİŞİM
444 5 041
bilgi@gebze.bel.tr
Güzeller Mh.Bahar Cd.No:1-41400
Gebze/KOCAELİ
BELEDİYEMİZİ TAKİP EDİN
©2014 Gebze Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü. Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım K7