Başkan Yardımcısı

Remzi ŞEKER
  • 0 262 642 04 30
  • remzi.seker@gebze.bel.tr

1965 Yılında Adapazarı’nda doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Adapazarı’nda, Üniversite tahsilimi Konya Selçuk Üniversitesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinde Harita Mühendisi olarak tamamladım. Ayrıca Sermaye Piyasaları Kurulu Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanıyım. 

1989 yılında Antalya Belediyesinde memuriyete başladım. Muratpaşa Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve sonrasında yine Muratpaşa Belediyesi’nde Teknik Eleman olarak görev yaptım. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Şube Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görev yaptım. 2006 yılı sonunda Pendik Belediyesi’ne Teknik Başkan Yardımcısı olarak atandım. 2009 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Muratpaşa İlçesi Belediye Başkan aday adayı oldum. 2014-2019 yılları arasında Ak Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Pendik Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görevime devam ettim. 2016 yılında belediye iştiraki olan Penyapsan A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptım. Ağustos 2018 den itibaren de hissedarı olduğum ve turizm alanında faaliyet gösteren şirketimizde yöneticilik yaptım. 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren Devlet Memurluğuna dönmem nedeniyle hissedarı olduğum şirket yöneticiliğinden ayrıldım. 

Halen Gebze Belediyesi teknik başkan yardımcısı olarak görevime devam etmekteyim. Evli,  2 kız ve 2 erkek evlat babasıyım.