Başkan


Zinnur BÜYÜKGÖZ

1964 yılında Erzurum’da doğdum.

1975’de Bakırköy Kocasinan İlkokulu’ndan, 1978’de Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan ve 1983’de Gebze İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum.

1987’de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Şehir ve Bölge Plancısı unvanıyla mezun oldum.

1987- 1989 yılları arasında aynı üniversitede Şehir ve Bölge Planlaması dalında yüksek lisansımı tamamladım. 33 yıldan bu yana memleketin dört bir yanında milletime şehir plancısı unvanıyla hizmet ediyorum.

Evli ve dört çocuk babasıyım.

Uzmanlık alanlarımda ülkemin yükselmesine siyaset yoluyla da katkı sunmaya gayret ettim. Refah Partisi’nden Darıca Belde Başkanlığı ve Gebze Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fazilet Partisi’nden Kocaeli İl Yönetimi İcra Kurulu Üyeliği yaptım.

AK Parti’mizin kuruluşundan bu yana bu davanın bir neferiyim. 2004-2009 yılları arasında Gebze Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon üyeliği görevlerinde bulundum.

Gebze ve Kocaeli’de siyasi görevlerde bulunmanın yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında ve birçok farklı platformlarda faaliyetler sürdürdüm.

2004’ten itibaren İstanbul Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Bursa ve Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarında üyelik yaptım.

Türkiye Geneli İdare Mahkemeleri’nde Bilirkişi unvanıyla adaletin tecellisine yardımcı olmaya gayret ettim.

2014 – 2016 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Proje Danışma Kurul Üyesi olarak çalıştım.

2014’ten bu yana Teknopark İstanbul Teknoloji Bölgesi’nde Proje Danışma Kurulu Üyeliği yapıyorum.  Ocak 2019 itibariyle Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeliği’nden Gebze’nin hizmetkarı olmak için ayrıldım.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde halkımızın teveccühü ile Gebze Belediye Başkanı seçildim.