Gebze’de 23 Nisan Şenlikleri


Gebze’de 23 Nisan Şenlikleri

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 15 Temmuz Milli İrade Kent meydanında düzenlenen 23 Nisan şenliklerinde Gebzeli çocukları ağırladı. Gebzeli çocuklar meydanda gönüllerince eğlendi

Başkan Büyükgöz, Gebzeli çocukları şenlikte ağırladı. Gebze Belediyesi’nden Gebzeli çocuklara özel 23 Nisan Şenliği. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çelenk sunma ve Gebze eğitim Vakfı İlkokulu’nda gerçekleştirilen törenlerine katılan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz akabinde 15 Temmuz Milli İrade Kent meydanında düzenlenen şenliklerde Gebzeli çocuklarla buluştu. Meydanda kurulan büyük sahnede Hacivat ve Karagöz gösterilerinin yanı sıra Keloğlan, İbiş, Aşık ile Maşuk, jonglor ve illüzyon gösteriyle gönüllerince eğlenen Gebzeli çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.

23 NİSAN KUTLU OLSUN

23 Nisan 1920 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, milli tarihimiz açısından müstesna bir yere sahip olan gündür. Milletimiz, Gazi Meclisimizin açılmasıyla yönetimi ele aldığını, geleceğini belirleme hakkının yalnız kendisinde olduğunu, bu hakkı hiçbir güce devretmeyeceğini tüm dünyaya duyurmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak armağan ettiği siz çocuklarımız, umudumuz ve geleceğimizin güvencesidir. Çocuklarımıza ve gençlerimize vatandaşı olmaktan gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak en büyük hedefimizdir. Bayramınız kutlu olsun” dedi. Başkan Büyükgöz meydandaki çocuklara balonlar ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Tarih : 25/04/2022