Gebze’de Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Düzenlendi


Gebze’de Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği Düzenlendi

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Dünya Yürüyüş Günü’nde; gençler ve ilçe protokolüyle birlikte farkındalık için Eskihisar’da yürüyüş yaptı

Başkan Büyükgöz, Dünya Yürüyüş Günü’nde gençlerle birlikte farkındalık için yürüdü. Gebze Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dünya Yürüyüş günü etkinliği Eskihisar sahilinde gerçekleştirildi. Dünya Yürüyüş Günü etkinliğine ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yanı sıra AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, İlçe Sağlık Müdürü İlhan Kadıoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, gençler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Eskihisar Sakızağacı mevkiinden start alan yürüyüşün ardından konuklarını kahvaltıda ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Her geçen gün, oturarak her zamankinden daha fazla zaman geçiriyoruz.

YÜRÜYÜŞ ALIŞKANLIĞINI EDİNİN

İş yerinde, işe giderken veya evde bilgisayar karşısında olsun, bu hareketsiz yaşam tarzı sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Çalışmalar, oturmanın yeni sigara içmek olduğunu hatta yaşam süresini daha olumsuz şekilde etkilediğini gösteriyor. Otuz yılı aşkın bir süredir milyonlarca insan, ekim ayının ilk pazar gününü Dünya Yürüyüş Gününe dönüştürerek birlikte yürümeyi alışkanlık haline getirdi. Ülkemizde de 3-4 Ekim günleri yürüyüş günü olarak kutlanıyor. Bizler de, özellikle siz genç kardeşlerimizde bir farkındalık oluşturmak adına bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Sevgili gençler; bireysel olarak yapacağımız yürüyüş aktivitesi fiziksel ve ruhsal açıdan sağlığımızı destekleyeceği, kendimizin ve toplumun sağlığını riske atmadan yapabileceğimiz ideal bir aktivitedir. Yürüyüşü günlük aktiviteleriniz içerisine kolayca yerleştirebilirsiniz. Yürüyüş yapmak ayrıca bir alet veya özel hazırlık gerektirmiyor. Temennimiz, bu alışkanlığı kazanmanız ve yaşamınızın her anına bunu yaymanızdır. Programımıza katılımınızdan ötürü sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tarih : 07/10/2022