Gebze’de Mart Meclisi Tamamlandı


Gebze’de Mart Meclisi Tamamlandı

Gebze Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönetiminde GKM büyük salonda yapıldı

Gebze Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı GKM büyük salonda Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönetiminde toplandı. Bir önceki aya ait karar özetlerinin okunarak oylanması ve yoklamayla başlayan mart ayı olağan meclis toplantısında gündemde yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı. Gündemin ilk 5 maddesinde yer alan komisyon raporları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

MADDELER KARARA BAĞLANDI

Gündemde yer alan İmar Komisyonunun Balçık Mahallesi sınırları içerisinde 1791 parsel ve çevresi ile 259 ada 2 nolu parselde hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin raporu; İmar Komisyonunun İlçemiz Barış ve Tatlıkuyu Mah. G22b.20.c-20.d-24b-25a-25b nazım imar planı pafta sınırlarını kapsayan alanda hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin raporu; İmar Komisyonunun İlçemiz Mevlana Mah. sınırları içerisinde 321 ada 313, 2, 496,23 nolu ve 111 ada 15 nolu parsellerin bir kısmında otopark alanı fonksiyonunda hazırlanan uygulama imar planı değişikliğine ilişkin raporu görüşülerek karara bağlandı ve kabul edildi. Gebze Belediyesi mart ayı meclis toplantısında gündemin teklifler bölümünde yer alan maddeler, görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

MACERA PARKINDA ÇALIŞMA

Meclis üyelerinin gündem dışı sorularını cevaplayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Macera Parkıyla alakalı çalışma yapacağız. Bu sene dokunuşlar olacak. Öyle ya da böyle bu eser yapıldı ve önümüzde değer. Bu değeri halkın kullanımına açmak hedefimiz. Daha önce kiraya verilen 4 tane bağımsız birimin iki tanesinin kirasını iptal edip, belediyeye kazandırdık.

MÜZE RESTORE EDİLECEK

O birimler artık belediyede ve dokunuşlar yapıp, Gebzelilere kazandıracağız. Valilikten Eskihisar Kalesi’nin çevre düzenlemesi işini de ihale edip, çözüme kavuşturacağız. Bununla birlikte Osman Hamdi Bey Müzesi de Valilik fonuyla yenilenecek” dedi. Gebze Belediyesi nisan ayı meclis toplantısı 2 Nisan Cuma günü saat 15’te yapılacak.