Serhat İlleri ve Trabzonlular Başkan Büyükgöz’e Konuk Oldu


Serhat İlleri ve Trabzonlular

Başkan Büyükgöz’e Konuk Oldu

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, düzenlediği kent buluşmaları ile göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği çalışmaları hemşerilerine anlatmaya devam ediyor. Başkan Büyükgöz’ün son konukları Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Gebze Trabzonlular Derneği üyeleri oldu.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, kent buluşmaları toplantılarında ağırladığı sivil toplum kuruluşları ve hemşeri dernekleri üyelerine, ilçeye kazandırdığı proje ve hizmetlerin sunumunu yapıyor. Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi salonunda düzenlenen kent buluşmalarının son konukları Kars, Ardahan, Iğdır İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Gebze Trabzonlular Derneği üyeleri oldu. Düzenlenen ayrı iki toplantıda görev aldığı 4.5 yıllık dönem içerisinde Gebze’ye kazandırdığı proje ve hizmetleri konuklarıyla paylaşan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Bu kardeşinize 2019’da görev verdiniz, bu kenti bizim adımıza yönetin, bizim hassasiyetimizle hizmet edin dediniz. Bizler de bu hassasiyeti kalbimize nakşederek yola çıktık. Gebze’nin geçmiş 50 yıla 100 yıla dayanan yapısal sorunları, mülkiyet sorunları hukuksal sorunları vardı. Onları çözmeye ve Gebze’nin geleceğini çizmeye çalıştık. ’Sağlam İşler Yaptık Gebze’yi Sağlama Aldık’ diye bir cümle kurduk. Bazılarınız içinden bu cümlenin bir karşılığı var mı bu cümlenin altı üstü dolu mu diye sorabilirler.

1 MİLYAR LİRALIK KAMULAŞTIRMA YAPILDI

Gelin Gebze’yi nasıl sağlama almışız hep beraber bakalım… Öncelikle 1 Milyar Lira civarında kamulaştırma yapmışız. 42 okulun kamulaştırma sorununu çözmüş ve İlçe Milli Eğitim’e teslim etmişiz. Diğer taraftan 24 camiinin mülkiyet sorununu çözmüşüz. Hepinizin yakinen konuştuğu bir diğer sorun olan Çoban Mustafa Paşa Camii yanında bulunan ve otopark olarak kullanılan arazi. Orayı da kamulaştırmış ve bu kente 8 tane sağlık tesisinin mülkiyet sorununu çözmüşüz. Bizler geçmişe dair ne sorun varsa onların üzerine gitmiş ve temizlemeye devam etmişiz” ifadelerini kullandı. Hazırlanan slayt gösterimi eşliğinde sunumunu tamamlayan Başkan Büyükgöz’e teşekkür eden dernek üyeleri kendisine çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Tarih : 28/12/2023